SZKOŁA NOCĄ...

W nocy z 7 na 8 czerwca 2019 r. uczniowie klasy III doświadczyli wielu nowych wrażeń w szkole pod opieką wychowawczyni p. Joanny Próchenko i p. Edyty Smolik.

Nocna przygoda zaczęła się w piątek o godz. 19.00, a zakończyła się o godz. 10.00 następnego dnia. Najpierw było zakwaterowanie, zapoznanie z regulaminem i planem imprezy. W programie znalazło się wiele atrakcji, m. in.: gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu, wesołe pląsy, w których udział wzięły również mamy przygotowujące kolację; mecz piłki nożnej; a gdy zapadła ciemna noc: gra terenowa - poszukiwanie skarbu ( z użyciem latarek) w 3 - osobowych grupach, piżama party, nocne poczytajki Kamishibai i rozmowy, które zakończyły się grubo po północy. Pobudka była zaplanowana na 7.30, ale już przed siódmą wszyscy byli na nogach, bo "szkoda czasu na spanie, w domu się wyśpimy", jak powiedział Dominik. Sobota przywitała nas piękną słoneczną pogodą, więc po gimnastyce porannej, pracach porządkowych i przygotowanym przez mamy pysznym śniadaniu dzieci z radością wzięły udział w rywalizacji sportowej i grach zręcznościowych. Na zakończenie imprezy odbyła się prezentacja zdjęć dla rodziców z komentarzem dzieci. Nikt nie żałował godzin spędzonych w szkole, wręcz przeciwnie! Świadczą o tym wypowiedzi niektórych uczestników:

Ewelina: "Szkoła nocą jest jeszcze fajniejsza niż w dzień...."
Bartek P.: "Było super, super fajnie!"
Mateusz: "Najfajniejsze było poszukiwanie skarbów...."
Karolina: "Piżama party - super zabawa".
Maja: "Nie wiedziałam, że nocowanie w szkole może być takie fajne!"
I na koniec pytanie Filipa: "Proszę pani, kiedy będziemy mogli znów nocować w szkole?"
Joanna Próchenko